Logo
Logo

पहिलो राष्ट्रिय झन्डा दिवस सम्पन्न६५ औँ सहिद दिवसको पावन अवसरमा मन्टेश्वरी एसोसिएसन नेपालले सहिदहरूको बलिदानलाई श्रद्धाञ्जली स्वरूप पृथक् रूपमा देशमै पहिलो पटक राष्ट्रिय झन्डा दिवस मनाएको छ । राष्ट्रिय एकताको प्रतीक विश्वमै पृथक् नेपालको राष्ट्रिय झन्डा रहेको छ । गत वर्ष परीक्षणको रूपमा वेस्ट मन्टेश्वरीले झन्डा दिवस मनाउन सुरुवात गरेको थियो । यस वर्ष दिवसकै दिन सरस्वती पूजा पनि भएकाले विद्यार्थीहरूमा रौनक थपिएको कार्यक्रम आयोजक पक्षले जनाएको छ ।

सानै देखी विद्यार्थीहरूलाई यस्ता खाले राष्ट्रिय भावले ओत पोत कार्यक्रमले उनीहरूमा राष्ट्रिय भाव जागृत हुने कुरामा आयोजक संस्थाकी अध्यक्ष सुषमा लामा विश्वस्त रहेकी छिन् ।

सरकारी स्तर बाटै यस दिनलाई सहिद तथा राष्ट्रिय झन्डा दिवस घोषणा गरियोस् भन्ने धारणा मन्टेश्वरी एसोसिएसन भैरहवाका अध्यक्ष अनामिका बस्यालको छ । यसका लागि ध्यानाकर्षण गर्दै मन्टेश्वरी एसोसिएसन झापाका सचिव अमर सुब्बाले सबै राष्ट्र प्रेमीहरूले आ–आफ्ना क्षेत्रबाट पहल गर्ने कुरामा जोड दिए । संस्थाले वर्षैभरि विभिन्न प्रकारका प्रयोगात्मक कार्यक्रमहरू आयोजना गर्दै बालबालिकाहरूको विकासमा सहयोग गरेको दाबी मन्टेश्वरी एसोसिएसन काठमान्डु सचिव अनु डङ्गोलको थियो ।


यस संस्थाको सहकार्यमा आर के इन्टरटेनमेन्टले “किन्डर प्रिन्ट–प्रिन्सेस”नामक विश्वमै पहिलो पटक ६ वर्ष भन्दा मुनिका बालकहरूको कार्यक्रम विगत ६ वर्ष देखि आयोजना गर्दै आइरहेको छ । यस कार्यक्रमलाई विभिन्न जिल्लाहरूमा पनि आयोजना गरिने तयारीमा आयोजक राम केसी लागी परेका छन् । यसै सन्दर्भमा फागुन १० गते भैरहवामा एसोसिएसनका पदाधिकारीको राष्ट्रिय भेलाको आयोजना गर्न लागिएको जानकारी काठमाडौँ अध्यक्ष सुषमा थापाले दिइन् ।

राजधानी सहित बिर्तामोड, धरान, विराटनगर, बुटवल, भैरहवा, नेपालगन्ज, दाङ, बाँके लगायत स्थानमा सो कार्यक्रमको आयोजना गरिएको जानकारी गराइएको छ ।


यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

काठमाण्डौं । कागेश्वरी मनोहरा नगरपालिका वडा नम्वर ८ ले स्थापना गरेको वडास्तरिय कोरोना भाइरस

काठमाण्डौं । युवा व्यवसायी लोकेन्द्र कार्कीले मुलुक गंभिर संकटमा रहेको भन्दै सवैलाई सचेत रहन

रुसमा दुई नेपाली चेस छात्रवृत्तिमा अध्ययन गरिरहेका छन् । यी मध्यका विवेक थिङ, नेपालका