Logo
१७ असार २०७८
(Thursday 1st July 2021)

शनिवारदेखि प्रतिलिटर दूधको मूल्य ६ रुपैयाँ बढि तिर्नुपर्नेकाठमाण्डौं । शनिवारदेखि प्रतिलिटर दूधको मूल्य ६ रुपैयाँ बढि तिर्नुपर्ने भएको छ । शनिवारदेखि लागु हुने गरी किसानले बिक्रि गर्ने दूधको मूल्यमा ६ रुपैयाँ बृद्धि भएको हो ।

कृषि मन्त्रालयका प्रवक्ता तेजबहादुर सुवेदीले दूधको मुल्य बृद्धि भएको बताए । दुधको मुल्य बृद्धि गर्न कृषि तथा पशुपन्छी मन्त्रालयले कार्यदल नै गठन गरेको थियो ।

सोही प्रतिवेदनको आधारमा कृषि मन्त्रालयले दूधको मूल्य वृद्धि गरेको हो । दूधको प्रतिलिटर मूल्यमा ६ रुपैयाँ बढेपनि ७९ प्रतिशत प्रत्यक्ष रुपमा दुग्ध किसानले पाउने र ३१ प्रतिशत डेरी तथा उद्योगले नै पाउँछन् । कृषिमन्त्री चक्रपाणि खनाल पनि दूधको मूल्यवृद्धि गर्ने पक्षमा नै थिए ।

गत साउन २९ गते दूधको मूल्य निर्धारण गर्न दुग्ध विकास बोर्डको अध्यक्षमा बाबुकाजी पन्तको संयोजकत्वमा आठ सदस्यीय कार्यदल गठन गरेको थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्