Logo
Logo

टानको नयाँ नेतृत्वको लागि युवा तर कर्मठ पर्यटन व्यवसायी लामाको महासचिवमा उम्मेदवारीकाठमाण्डौं । ट्रेकिङ एजेन्सी एशोसिएसन अफ टानको आसन्न अधिवेशन नजिँकिदै छ । अधिवेशनको मिति नजिँकिदै जाँदा नयाँ नेतृत्वको लागि पनि चुनावी प्रतिस्पर्धा पेचिलो बन्दै गएको छ । यस्तै टानको नयाँ नेतृत्वको लागि महासचिवमा युवा तर कर्मठ पर्यटन व्यवसायी सरिता लामाले उम्मेदवारी दिएकी छिन् ।

सफल महिला पर्यटन व्यवसायी लामा टानकै इतिहासमा पहिलो महिला महासचिव उम्मेदवारको रुपमा प्रतिस्पर्धा गर्दैछिन् । रामेछापको दोरम्बा गाउँपालिका डडुवामा जन्मिएकी लामा आफ दि वाल ट्रेकिङ एजेन्सीकी प्रबन्ध निर्देशक हुन् । लामा पर्यटन व्यवसायमा अब्बल महिलाभित्र पर्छिन् । टानको साधारण सदस्य, कार्यसमिति सदस्य हुँदै लामाले कुमार थापाको प्यानलबाट महासचिवमा उम्मेदवारी दिएकी हुन् ।

सन् २००४ मा नर्सिङ पेशा छोडेर लामा ट्रेकिङ व्यवसायमा आवद्ध भएकी हुन् । समग्र पर्यटन व्यवसायीको हितका साथै पारदर्शी र व्यवसायीक संस्था निमार्णका लागि आफुले महासचिवमा उम्मेदवारी दिएको उनले बताइन् । जस्तोसुकै अवस्थामा पनि आफनो पेशालाई निरन्तरता दिएकी लामा दृढ इच्छाशक्ति भएकी महिला पर्यटन व्यवसायीभित्र पर्छिन् ।

पर्यटन व्यवसायका अलवा उनी समाजसेवामा समेत सक्रिय छिन् । पर्यटन व्यवसायी लामा रिमठिम नेपाल नामक सामाजिक संस्थाको समेत महासचिव छिन् । पदयात्रा व्यवसायीको साझा संगठन टानको यहि भदौ २० गते नयाँ नेतृत्वका लागि निर्वाचन हुँदैछ ।


यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

नेपाल सनातन धर्म संस्कृति संगठनको महाधिवेशन पछिको केन्द्रीय समितिको प्रथम पुर्ण बैठक आगामी पौष

काठमाण्डौं । नेपाली काँग्रेसको खस आर्य तर्फका उम्मेदवार चिरन्जीवि थापाले मन, मत र अभिमतका

काठमाण्डौं ।  प्रख्यात पर्यटन ब्यवसायी आङछिरिङ शेर्पाले नेपाली काँग्रेसको केन्द्रिय सदस्य पदमा उम्मेदवारी दिएका

काठमाण्डौं । आगामी नयाँ नेतृत्वका लागि नेपाली काँग्रेसका नेताहरुले विभिन्न पदमा उम्मेदवारी घोषणा गर्ने

काठमाण्डौं । नेपाल अटोमोवाइल एसोसिएसनको केन्द्रीय सदस्यमा उम्मेदवारी दिएकी यमुना श्रेष्ठको संभावना बलियो देखिएको