Logo
Logo

कर्णाली प्रदेशमा छोरी जन्मने वित्तिकै एक हजार रुपैयाकर्णाली सरकारले छोरी जन्मीए खाता खोली एक हजार रुपैया जम्मा गरिदिने भएको छ । साथै, प्रदेश सरकारले आर्थिक बर्ष २०७६÷०७७ को बेजट मार्फत छोरीको शिक्षाका लागि २० बर्ष नभएसम्म प्रति महिनासम्म ५ सय रुपैया जम्मा गरिदिने भएको छ । महिला स्वास्थ्य स्वंयसेविकाको प्रोत्साहनका लागि बार्षिक १० हजार रुपैया उपलब्ध गराउने बजेट बक्तव्यमा उल्लेख छ ।
स्वास्थ्य सस्थामा आइ बच्चा जन्माउने आमालाई पोषणवापत दुइ हजार रुपैया उपलब्ध गराइने भएको छ । त्यसैगरी, राउटे,बादी लगायत लोपोन्मुख तथा अल्पसंख्यक सिमान्तकृत बर्ग र समुदायको संरक्षणका लागि आयमुलक कार्यक्रमको व्यवस्था गरिने पनि जनाइएको छ ।


यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

कपिलवस्तुको विजयनगर गाउँपालिका–४ शङ्करपुरका गाउँका ४० वर्षीय राधे कार्कीले आफ्नो खेतमा यस वर्ष गहुँ

पर्यटन प्रवर्द्धनका लागि बागलुङ कालिका मन्दिरदेखि पोखराको विन्ध्यवासिनी मन्दिरसम्म साइकल र्‍याली सुरु भएको छ

नेपाल सनातन धर्म संस्कृति संगठनको महाधिवेशन पछिको केन्द्रीय समितिको प्रथम पुर्ण बैठक आगामी पौष

काठमाण्डौं । नेपाली काँग्रेसको खस आर्य तर्फका उम्मेदवार चिरन्जीवि थापाले मन, मत र अभिमतका

काठमाण्डौं ।  प्रख्यात पर्यटन ब्यवसायी आङछिरिङ शेर्पाले नेपाली काँग्रेसको केन्द्रिय सदस्य पदमा उम्मेदवारी दिएका