Logo
०२ जेठ २०७८
(Sunday 16th May 2021)

भदौ देखि वायु सेवा निगमको जहाज जापान उडाननेपाल वायुसेवा निगमले आगामी १२ भदौ देखि जापानमा उडान गर्ने भएको छ । यसअघि १९ असार देखि उडान गर्ने भनिएकोमा तालिका अनुसार टिकट बिक्री नभएपछि निगमले समय सारेको हो । निगमले भदौमा गर्ने उडानका लागि बुधबारदेखि नै टिकट बिक्री सुरु गरेको छ । निगमका अनुसार मङ्गलबार, बिहीबार र शनिबार ओसाकाको कान्साई अन्तराष्ट्रिय विमानस्थलमा सीधा उडान हुनेछ ।
जापानसँग पछिल्लोपटक हवाई सम्झौताअनुसार प्रक्रिया अघि बढाए पनि त्यसको एक वर्षपछि मात्र उडान सम्भव भएको हो । १५ वर्षपछि जापान उडान गर्न लागेको हो । पछिल्लोपटक ओसाकाको कान्साई विमानस्थलमा ग्राउन्ड ह्यान्डलिङ सेवा उपलब्ध गराइरहेको सीकेटीएसले निगमलाई अनुमति नदिएपछि प्रक्रियामा केही ढिलाइ भएको थियो । गत चैतको दोस्रो साता नेपाल र जापानका प्रतिनिधिबीचको वार्ता सकारात्मक भए पनि जापान उडानको प्रक्रिया सहज भएको थियो ।
यो उडान भर्न सुरु भए पछि ४५ हजारमै जापानको यात्रा तय गर्न सकिने भएको छ । । निर्धारण गरिएको भाडा अनुसार एकतर्फी ४५ हजार र दुईतर्फी ७७ हजार रुपैया रहेको छ । जापानको एभिएसनले स्वीकृत गरेको भाडादर नै लागू हुने निगमले जनाएको छ ।
निगमले काठमाडौं–ओसाकाका लागि वाइड बढी ए–३३० जहाजमार्फत उडान गर्नेछ । काठमाडौं–जापान उडानको समयावधि ६ घण्टाकोे छ भने ओसाका–काठमाडौं साढे सात घण्टाको उडान हुनेछ । वाइड बडी जहाजले पहिलोपटक लामो गन्तव्य उडान भर्न लागेको हो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्