Logo
१८ असार २०७८
(Friday 2nd July 2021)

छोरी बलत्कारको आरोपी उपसचिवलाई हिरासतमै राखेर मुद्धा
आफ्नै छोरीलाई जबरजस्ती करणी उद्योग गरेको अभियोगमा पक्राउ परेका उपसचिवलाई थुनामा राखेर अनुसन्धान गर्न ललितपुर जिल्ला अदालतले आदेश दिएको छ । ललितपुर धोविघाट बस्दै आएका ती उपसचिवलाई सोमबार प्रहरीले पक्राउ गरी अदालत लगेको थियो ।

जबरजस्ती करणी उद्योगमा उनलाई पहिलोपटक पाँच दिन थुनेर अनुसन्धान गर्न प्रहरीलाई मंगलबार अदालतले अनुमति दिएको हो । ४५ वर्षीय ती उपसचिवलाई महानगरीय प्रहरी परिसर ललितपुरले सोमबार साँझ नियन्त्रणमा लिएको थियो । परिसरका अनुसार पछिल्लो पटक १९ जेठमा उनले १८ वर्षीया छोरीलाई जबरजस्ती करणी प्रयास गरेका थिए ।

पटक–पटक छोरीलाई करणी प्रयास गरेपछि सहन नसकेर ती युवती आमालाई लिएर ललितपुर परिसरमा जाहेरी दिन गएकी थिइन् । पक्राउ परेका उपसचिवलाई जबरजस्ती करणी उद्योगमा ललितपुर जिल्ला अदालतले पाँच दिनको म्याद दिएपछि हिरासतमा राखेर अनुसन्धान थालिएको जनाइएको छ ।

यो आरोपमा ती उपसचिवमाथि ‘हाड नाता करणी’ मुद्दा आकर्षित हुन सक्छ । मुलुकी अपराध संहिता २०७४ अनुसार आमा छोरा वा बाबुछोरीबीच करणी भएमा जन्मकैद सजाय हुने व्यवस्था छ । यही प्रकरणको जबरजस्ती करणी उद्योगमा त्यसको आधा सजाय हुने व्यवस्था छ । घटना अनुसन्धानमा जे आकर्षित हुन्छ सोही बमोजिम अदालतमा मुद्दा लगीने छ ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस्