Logo
०८ असार २०७८
(Tuesday 22nd June 2021)

गृहमन्त्रीले भने ,‘ घटनाको नैतिक जिम्मेवारी सरकारले लिएको छ ’काठमाडौँको माइतीघर मण्डलामा दुई दिनअघि भएको प्रदर्शन कानुन विपरीत भएकाले सुरक्षाकर्मीले बल प्रयोग गरेको सरकारले प्रष्टिकरण दिएको छ । प्रतिनिधिसभाको बैठकमा सांसदहरूले उठाएका प्रश्नको जवाफ दिदैं गृहमन्त्री रामबहादुर थापा ‘बादल’ले राज्यका तर्फबाट कानुनको पालना गराउनका लागि सुरक्षाकर्मीले बल प्रयोग गर्नु परेको प्रष्टिकरण दिए । उनले आन्दोलनकारीले सुरक्षाकर्मीमाथि बल प्रयोग गरेपछि अवस्थालाई नियन्त्रण गर्नका लागि सुरक्षाकर्मीले पनि बल प्रयोग गर्नु परेको बताए ।
घटनामा केही प्रहरी र आन्दोलनकारी घाइते भएकोमा दुख व्यक्त गर्दै गृहमन्त्रीले घटनामा सुरक्षाकर्मीबाट गल्ती भएको पाइएमा कानुन अनुसार आवश्यक कारबाही गर्ने प्रक्रिया अगाडी बढेको बताए । घटनाको नैतिक जिम्मेवारी सरकारले लिएको जवाफ दिदैं उनले शान्तिपूर्ण जुलुस गर्न पाउने नागरिकको अधिकारको सम्मान गरिने प्रस्ट पारे । घटनामा हिरासतमा लिइएका व्यक्तिलाई छाडिसकिएको गृहमन्त्री थापाले सदनलाई जानकारी गराए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्