Logo
Logo

‘क्यान्सर लाग्छ’ भन्दै बिजुलीको तार टाँग्न बिराटनगरमा जनताले गरे अबरोध
बिराटनगर, ‘क्यान्सर लाग्छ’ भन्दै सार्वजनिक बाटोमा बिजुलीको हाइटेन्सन तार टाँग्न जनताले बाधा अबरोध जनाएका छन । स्थानीय सांसदले समेत ‘क्षतिपूर्ति नदिएसम्म जनता मान्दैनन्’ भन्दै लाचारी प्रकट गरे । अन्ततः ३ किलोमिटर तारको बाधाअड्काउ, फुकाउन ऊर्जामन्त्री वर्षमान पुनले नै जाने भएका छन ।

मोरङको कटहरी सब स्टेसनमा सार्वजनिक बाटोमा बिजुलीको तार टाँग्न नदिइएको घटना हो भख्खरको कुरा हो ।

तर, नेपाल विद्युत् प्राधिकरण आयोजना व्यवस्थापन निर्देशनालय प्रमुख बोधराज ढकाल सब स्टेशनको विद्युत बिस्तारको काम अन्तिम समयमा आएर लाइनको रुट परिवर्तन हुनै नसक्ने बताउदै आएका छन । उनले स्थानीयले भनेजस्तो वस्तीबाट प्रसारण लाइन विस्तार गरेको नभइ सकडको किनाराबाट ल्याइएको र जनतालाई असर नपर्ने कुरा समेत बताए । ०७४ को चुनावमा त्यस क्षेत्रका उद्योगीले अमनलाल मोदीलाई असहयोग गरेको र त्यसकै रीस पोख्न सांसद मोदीले पनि स्थानीयलाई देखाएर आयोजनाको काम रोकेको आरोप विद्युत प्राधिकरणका अधिकारीहरुको आरोप लगाएका छन ।

स्थानीयवासीको मागअनुसार उनीहरुलाई क्षतिपूर्ति दिएर वा रुट परिवर्तन गरेर समस्या समाधान गर्न सकिने सांसद मोदीले विकल्प दिदै आएका छन । तर, सार्वजनिक बाटोमा समेत बिजुलीको पोल टाँग्न नदिनु त विकासविरोधी तरिका भएन र भन्ने प्रश्नमा सांसद मोदी भन्छन्- यो चानचुने कुरा होईन । ३३ केभी हाइटेन्सनको लाइन भएकै कारण जटिलता देखा परेको कुरा बताए । अहिले पनि म केही भन्दिनँ तर, जनताले नै मान्दैनन् । बरु मैले क्षतिपूर्ति दिएर मिलाउनोस् भनेको हुँ ।’


यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

कपिलवस्तुको विजयनगर गाउँपालिका–४ शङ्करपुरका गाउँका ४० वर्षीय राधे कार्कीले आफ्नो खेतमा यस वर्ष गहुँ

पर्यटन प्रवर्द्धनका लागि बागलुङ कालिका मन्दिरदेखि पोखराको विन्ध्यवासिनी मन्दिरसम्म साइकल र्‍याली सुरु भएको छ

नेपाल सनातन धर्म संस्कृति संगठनको महाधिवेशन पछिको केन्द्रीय समितिको प्रथम पुर्ण बैठक आगामी पौष

काठमाण्डौं । नेपाली काँग्रेसको खस आर्य तर्फका उम्मेदवार चिरन्जीवि थापाले मन, मत र अभिमतका

काठमाण्डौं ।  प्रख्यात पर्यटन ब्यवसायी आङछिरिङ शेर्पाले नेपाली काँग्रेसको केन्द्रिय सदस्य पदमा उम्मेदवारी दिएका