Logo
Logo

वाइडवडी खरिद प्रकण सेलाउन नपाउदैं अर्को घोटाला
नेपाल वायुसेवा निगमको वाइडबडी विमान खरिद प्रकरण सेलाउन नपाउँदै निगमकै न्यारोबडी खरिदमा घोटाला भएको खुलासा भएको छ । चार वर्षअघि ए ३२०–२०० सिरिजका विमान किन्दा अनियमितता भएको खुलेको हो । यो प्रकरण संघीय संसदको अन्तराष्ट्रिय सम्बन्ध समितिले बाहिर ल्याएको हो । यही समितिले अहिले ए ३३०–२४३ वाइडबडी विमान खरिद प्रकरणमाथि पनि छानबिन गरिरहेको छ ।
ए ३२०–२०० सिरिजका न्यारोबडी जहाज किन्दा खरिद प्रक्रिया मिचिएको र बजार मूल्यभन्दा बढी रकम तिरेर अर्बौं रुपैयाँ घाटा लगाइएको समितिको निचोड छ ।
वाइड बडी जहाज खरिदमा संसद्को सार्वजनिक लेखा समितिले चार अर्ब ३५ करोड रुपैयाँ अनियमितिता भएको निष्कर्ष सहतिको प्रतिवेदन तयार पारेको थियो । यसबारे संसदीय समितिसँगै अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले पनि अनुसन्धान गरिरहेको छ ।
यो प्रकरण टुंगोमा नपुग्दै न्यारो बडी घोटाला बाहिरिएको हो । ए ३२०–२०० सिरिजका न्यारोबडी जहाज किन्दा नेपाल वायुसेवा निगममा मदन खरेल महाप्रबन्धक थिए । उनी अहिले निगममा कार्यकारी अध्यक्ष छन् ।


यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

नगेन्द्रराज पौडेल बालबालिका शान्ति क्षेत्र हुन् भनेर घोषणा गरेको पनि धेरै भयो। विद्यालय शान्ति