Logo
१८ असार २०७८
(Friday 2nd July 2021)

सहमती कार्यन्वयन गर्न वार्ताको सम्भावनासहमति कार्यान्वयन र थप वार्ताको सम्भावना कम हुँदै गइरहेका समयमा अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले भने उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनसँग फेरी छिट्टै वार्ता हुने आशा व्यक्त गरेका छन् ।
ट्रम्पले उत्तर कोरियासँगका सम्झौतालाई कार्यान्वयन गर्न गराउन चाहेको र वार्ता हुने आशा रहेको बताएका छन् । लामो समयदेखि एक अर्काका चर्को विरोधी रहेका अमेरिका र उत्तर कोरियाकाबीचमा गत बर्षदेखि सम्वन्धमा नाटकीय रूपमा सुधार आउने सङ्केत देखिएका थिए ।
अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्प र उत्तर कोरियाली नेता किमवीच एक बर्ष अगाडि पहिलो शिखर बैठक भएको थियो भने फेब्रुअरीमा दोस्रो शिखर बैठक भएको थियो ।
ती बैठकहरूमा भएका सहमतिहरूबाट अहिले दुवै देश पछाडि हटेर आपसी सम्वन्ध फेरि पुरानै अवस्थामा पुग्न लागेको अनुमान गरिएका समय ट्रम्पको यो भनाइ आएको हो ।(एजेन्सी)

प्रतिक्रिया दिनुहोस्