Logo
१९ असार २०७८
(Saturday 3rd July 2021)

नेकपाले ७७ जिल्लाको अध्यक्ष र सचिव टुंगो लगायो, घटुवा र बढुवा मापदण्डकाठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी नेकपाले पार्टी एकताको झण्डै एक वर्षपछि जिल्ला कमिटीको पदाधिकारी टुंगो लगाएको छ । टुंगो लगाएको नामावली भने सार्वजनिक गरिएको छैन् । यता, जिल्ला अध्यक्ष र सचिवको सूची हेर्न नपाएको भन्दै सचिवालयका नेताले असन्तुष्टि व्यक्त गरेका छन् ।

आइतबार साँझ प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा बसेको सचिवालय बैठकले ७७ जिल्लाको अध्यक्ष र सचिव टुंगो लगाएको हो ।

नेकपाको जिल्ला पदाधिकारी चयनमा पूर्वएमालेको दुई गुट ओली र माधव नेपाल समूहबीच विवाद थियो । नेकपाले जनप्रतिनिधिलाई कार्यकारी पद नदिने मापदण्ड बनाएको थियो तर, ओली समूहले वरिष्ठतालाई मिचको एकलौटी गरेको नेपाल समूहको दाबी थियो ।

यहि विवादले एकता प्रक्रिया लम्बिएपछि हालै मात्र अर्का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले जनप्रतिनिधि भएपनि जिल्लाको कार्यकारी पदमा चयन गर्ने नयाँ प्रस्ताव राखेपछि जसमा दुबै नेता सहमत भएका हुन् ।

भागवण्डामा पूर्वएमालेले अध्यक्ष पाएको जिल्लामा तत्कालीन एमालेको अध्यक्ष जनप्रतिनिधि भएको भएपनि उनलाई नै एकीकृत पार्टीको जिल्ला अध्यक्ष बनाइनेछ ।

सचिव पाएको जिल्लामा पनि तत्कालीन एमालेको अध्यक्ष नै घटुवा भएर जिल्ला सचिव हुने पर्नेछ । पार्टीको निर्णय भएकाले पद लिन्न भन्न नपाइने एक नेताले बताए ।

नेताहरूका अनुसार तत्कालीन एमाले र माओवादीबीच जिल्ला अध्यक्ष र सचिवमा ६०, ४० सम्भवत ४७, ३० को भागवण्डा हुनेछ । महासचिव विष्णु पौडेलले तयार पारेको सूचीलाई अध्यक्षद्वयले अन्तिम रुप दिएपछि मात्र सार्वजनिक गरिने एक नेताले बताए ।

सचिवालयको बैठकमा तत्कालिन एमाले र माओवादीले कुनकुन जिल्लाको कुन पद पाए र को चयन भए भन्ने जानकारी दिइएन । बामदेव गौतम लगायतले नेताहरुले अध्यक्षद्वयसँग सूची मागेका थिए । तर सिफारिसअनुसार भयो भन्दै दुवै अध्यक्ष पन्छिएका थिए।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्